+48 503 837 003

info@golfspa.pl

okolica

zamek na szczytniku
pasmo gór bystrzyckich
pasmo gór orlickich
kozia hala - zieleniec
duszniki zdrój (miasto)
szczytna (miasto)
kudowa zdrój
góry stołowe

Atrakcje okolicy Golfowej Wioski

Ziemia Kłodzka bogata jest w wiele atrakcji turystycznych. Jesteśmy w pobliżu Uzdrowisk Kłodzkich takich jak:

  • Polanica Zdrój - 3 km - Pijalnia Wody, Park Zdrojowy - przejście szlakiem turystycznym z naszego obiektu do deptaku to tylko 40 min.,
  • Duszniki Zdrój - 4 km - Pijalnia Wody, Dworek Chopina, Park Zdrojowy z pokazem kolorowych fontann w wieczorne soboty i niedziele,
  • Kudowa Zdrój - 20 km - Pijalnia Wody, Park Zdrojowy, Kaplica Czaszek w Czermnej,
  • Szczytna

Gorąco polecamy piesze wycieczki na Zamek na Szczytniku z punktem widokowym, który jest widoczny w zasięgu ręki z naszych domków, następnie 500 metrów od naszego obiektu znajduje się Staw Bukowa (możliwość zabrania własnych wędek i połowów)

W centrum miasta Szczytna znajduje się duży plac zabaw, który posiada dużą Skate Plazę na deskorolki i rolki, tor do nauki jazdy na wózkach inwalidzkich, Park Linowy oraz deptak.

Nasz ośrodek jest idealną bazą wypadową na piesze i górskie wycieczki do Rezerwatu Gór Stołowych (15 km Szczeliniec i Błędne Skały), Gór  Bystrzyckich (7 km), uzdrowisk Kłodzkich (3 km).

Do granicy Czech (15 km) i wypad na czeskie piwo do Nachoda 25 km. Pobyt i nocleg w Kotlinie Kłodzkiej (oferta Meteor) to idealne rozwiązanie na spotkanie Wojaka Szwejka podczas wycieczki do czeskiej Pragi czy w Skalnym Mieście - Góry Ardchpach - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem i zorganizowanym przejazdem to koszt ok. 65-70 zł za osobę. W pobliskiej Polanicy Zdrój czy Duszniki Zdrój istnieje możliwość nabycia wycieczek w wyspecjalizowanych biurach turystycznych. Pomożemy Państwu w dokonaniu rezerwacji wcześniej przed Państwa zaplanowanym przyjazdem.

Hitem krajobrazowym oraz turystycznym w okolicy jest przejazd Szynobusem Kolei Dolnośląskich ze Szczytnej do Kudowy Zdrój - ta 30 minutowa podroż przebiega przez malownicze tereny Obniżenia Dusznickiego z widokami na Szczeliniec, Góry Stołowe, wiadukt kamienny w Lewinie Kłodzkim  - naprawdę warto zmienić autko na pociąg i rokoszować sie widokami!

Szczególnie polecane atrakcje dla dzieci i dorosłych w okolicy to: Park Miniatur MiniEuroland w Kłodzku, Twierdza Kłodzka z podziemiami, Szlak Ginących Zawodów w Kudowie Zdroju, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsca), Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

W pobliżu 15 km mamy zalew w Radkowie pięknie usytuowany pośród Gór Stołowych. Cała infrastruktura została odnowiona w 2010 roku co stanowi idealne miejsce do wypoczynku z przygotowanymi specjalnie miejsca do opalania i piknikowania. Po samym zalewie można pływać w kajakach lub rowerach wodnych, do wypożyczenia na miejscu. Ofertę wodną wzbogacają kompleksy basenów w Uzdrowiskach Kłodzkich. Tak więc stroje kąpielowe radzimy zabrać ze sobą!

Dla amatorów wodnych sportów proponujemy również spływy pontonowe na Przełomie Bardzkim - Cud Sudetów na rzece Nysie Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszego rejonu na Ziemi Kłodzkiej. Spływ tym odcinkiem jest wyprawą pięcioma meandrami, wśród skał wysokich na kilkadziesiąt metrów, lasów schodzących do samej rzeki.

Polecamy turystykę rowerową na różnych poziomach zaawansowania swoich umiejętności. Można wjechać na Szczyt Orlicy w Zieleńcu , czy też przemierzać po szklakach turystycznych pobliskich wzniesień polsko – czeskich, m.in. Trasa rowerowa im. Tomáša G. Masaryka. Nie musisz się obawiać o sprzęt - rowery można wypożyczyć w Mobilnej Wypożyczalni w Kłodzku z dowozem na miejsce.

Amatorzy dobrej kuchni na pewno będą chcieli skosztować regionalnych potraw, a wśród nich góruje pstrąg z górskiego potoku. Frajdą dla całej rodziny będzie zapewne wspólny połów na łowiskach w pobliskich Wolanach czy Chocieszowie, a na deser konsumpcja pstrąga z patelni czy z grilla. Ślinka, aż cieknie na samą myśl o zdrowym jedzeniu!

Ziemia Kłodzka posiada wiele ponad historycznych zabytków architektury pałacowej i sakralnej. Przebywając tutaj nie można zapomnieć o odwiedzinach Wambierzyc z Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, czy też Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie.

Słowem odkrywaj Ziemię Kłodzką, delektuj się jej krajobrazem, historią i czerp z niej przyjemność odpoczynku na łonie z naturą i nie tylko!